Süreçlerinizi Otomatikleştirin

Bankalarda kurumsal müşteriler (firmalar) ticari işlemleri kapsamında kullandığı çekleri bankadaki yetkililere teslim etmekte ve bunlar yetkililerce taranarak kişinin hesabı ile ilişkilendirilmektedir. Çekleri teslim etmeden önce firma teslim edeceği çeklerin dökümünü (çek bordrosu) hazırlamakta ve bu bordro ekinde çekleri toplu olarak banka yetkilisine teslim etmektedir. Tüm işlemlerin dijitalleştiği ve merkezileştiği bankacılık sektöründe çek işlemleri hala manuel olarak yürütülmektedir.

Teknik Özellikler

  • Çoklu çek kabulü
  • MICR okuma ve UV görüntü işleme teknolojileri ile sahte çek kontrolü
  • BTOM standartlarında görüntü oluşturma
  • Çek görüntülü bordro basımı
  • Bankacılık sistemi ile online entegrasyon
  • Yetkilendirmeye tabi, güvenli kasa erişimi

Gerek firmaların bu çek bordrolarını hazırlaması, gerekse şubede bu çeklerin kabulü için personel ve müşteri zamanının israfını önlemek için self-servis çalışacak ve banka adına müşterinin çeklerini kabul edecek ve kabul sırasında çek üzerindeki ilgili bilgileri okuyarak döküm çıkarak bankacılık sistemi ile entegre bir çözüme ihtiyaç bulunmaktadır.

Bankaya gelen kurumsal müşteri temsilcileri, hesaplarına geçecek çeklerin fiziksel olarak bankaya teslimi aşamasında kiosk üzerinden tüm çeklerini taratacak ve tarama sonucu çekler kioskun kabul haznesinde güvenli bir şekilde saklanacak ve kabule ilişkin çek bordrosunun dökümünü alarak işlemini sonlandıracaktır. Kiosk üzerindeki uygulama sayesinde bankacılık sistemi ile entegre olarak çekler ilgili müşterinin hesabına otomatik olarak geçecektir.

Zaman Kazandıran Çözümler ile işletmelerin yanındayız

Müşterilerinizin deneyim kalitesini, yeni nesil çözümlerimiz ile birlikte artırabilmek için hemen bize ulaşın.
İletişime Geçin