Süreçlerinizi otomatikleştirin.

ITM – Integrated Teller Mate ile manuel olarak gerçekleşen kasa/gişe yetkililerinin gün başı, gün sonu ve vardiya değişim adımlarındaki banknot ve madeni para alma ve verme işlemleri self-servis olarak gerçekleştirilmektedir. Çözüm ile birlikte kullanıcılar kartlarını okutarak sisteme giriş yapmakta ve içerde tanımlı bilgiler üzerinden hem madeni para hem de banknotların kabulü ve verilmesi gerçekleştirilmekte olup, yapılan işleme ilişkin bir fiş yazılarak alınan ve verilen tutarlar kayıt altına alınmaktadır.

Teknik Özellikler

  • Toplu banknot ve madeni para alma ve verme
  • Tasnifleyici para modülleri sayesinde nakit yönetiminde verimlilik
  • Kart okuma ve/veya TCK No, Sicil No girişi ile kullanıcı tanıma
  • Kullanıcı bazlı para miktar tanımı
  • İşlem sonunda fiş yazdırma

Kasa/gişede işlem yapan yetkililer güne başlarken belirli bir miktar banknot ve madeni parayı ana kasadan devralıp, kendi kasasını açmaktadır. Bu işlem için ana kasa yetkilisinden para almak için kasa açmadan belirli bir süre önce operasyon merkezine gelmekte ve sıra bekleyip, teslim alınacak tutarlar ana kasa yetkilisi ve kasa yetkilisi tarafından sayılarak teslimat gerçekleşmektedir.

Aynı şekilde gün sonunda veya vardiya değişimlerinde ise gün içi biriken tüm tutar kasa yetkilisi ve ana kasa yetkilisi tarafından sayılarak teslim alınmaktadır. Ardından telim edilen tutarlara ilişkin tarafların elinde belge olması için fiş yazdırılmakta ve imza alınmaktadır.

Bu işlemler için kasa yetkilisi başına 30-40 dk gibi bekleme ve işlem süreleri söz konusu olmaktadır. Sunmuş olduğumuz ITM çözümü sayesinde gişe/kasa yetkilileri self servis olarak ve operasyon yetkilisine ihtiyaç duyulmadan hizmet alınmış olacaktır.

Zaman Kazandıran Çözümler ile işletmelerin yanındayız

Müşterilerinizin deneyim kalitesini, yeni nesil çözümlerimiz ile birlikte artırabilmek için hemen bize ulaşın.
İletişime Geçin