Ziyaretçi Kabul

Yeni kimlik kartlarına özel motorize kart tarayıcısı bir ilk olmakla birlikte geliştirilecek olan çözüm de bu özelliği destekleyen ilk self-servis kiosk olacaktır.

Bu ürün mevcutta yeni kimliklerin okunması için geliştirilen KEC cihazlarından farklı olarak kartın görüntüsünü almaktadır. Geliştirdiğimiz yazılım ile kart görselindeki metin alanlar MRZ/OCR ile okunarak uygulama ve/veya entegre uygulamalara veri girişi sağlanmaktadır.

KVKK (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu) kapsamında kurumlardaki ziyaretçi kabul ve kayıt süreçlerinin yeni kimlik kartlarının taranması esaslı dijitalleştirilmesine imkan veren self-servis kiosk geliştirilmiştir.

Ziyaretçi resepsiyona geldiğinde kimliğini resepsiyon yetklisine vermeden kendisi okutacak ve ardından kimliğini alacaktır. Taranan kimlik görseli işlenerek kimlik sahibi fotosu ve MRZ/OCR ile okunan kimlik bilgileri dijital olarak gerekli güvenlik kriterlerine uygun olarak bu verilerin saklanması sağlanacaktır. Ayrıca kimlik tarama sonrası ziyaretçi, görüşeceği kişi/departman bilgisini de seçebilecek ve gerekirse iletişim bilgilerine ulaşabilecektir.

Bilindiği üzere ülkemizde yeni ehliyet/kimlik kartlarına geçiş süreci önümüzdeki günlerde sonlanacaktır, bu sebeple geliştirilecek çözümün yeni kimliklerin taranmasına imkan verecek özellikte olması gerekmektedir.

Zaman Kazandıran Çözümler ile işletmelerin yanındayız

Müşterilerinizin deneyim kalitesini, yeni nesil çözümlerimiz ile birlikte artırabilmek için hemen bize ulaşın.
İletişime Geçin