Temassız Sıramatik Sistemi Nedir?

COVID-19 müşteri beklentileri noktasında önemli değişim ve dönüşümleri tetiklemiştir. Özellikle hizmet sektörü için minimum temas, sosyal mesafe korunumu ve hijyen gibi unsurlar üzerinden beklentiler ortaya çıkmıştır.

Kurduğumuz Sıramatik Sistemi Nasıl Bir Fayda Sağladı?

COVID-19 nedeniyle özellikle sağlık kurumlarında artan bekleme süreleri, daha etkili çözümler bulma konusundaki talebi artırmıştır. Dolayısıyla sıra yönetimi ve numaratör sistemlerinin kullanım oranları ve kullanım alanları da artarak çeşitlilik göstermiştir.

Tümsaş, yıllardır birçok kurumda kullanılan sıra yönetim sistemi çözümlerine kendi deneyim ve teknolojisini katarak ürettiği S-Matik Müşteri Sıralandırma ve Yönlendirme Çözümleri ile hizmet kalitesini ve müşteri deneyimini iyileştirmenin yanı sıra toplumsal sağlık ve hijyen koşullarının iyileştirilmesine de katkıda bulunmuştur.

Geçtiğimiz aylarda, COVID-19’un etkisinin en yoğun olarak hissedildiği dönemlerde, yoğunluğu artan eczanelerde kullanılmak üzere S-Matik sıra yönetimi sistemi sağlanmıştır. Sosyal sorumluluk olarak İstanbul’daki nöbetçi eczanelerin kullanımına sunulan bu çözüm olumlu tepkiler almıştır. Bu bildirimler yanı sıra kullanıcılardan çözümün iyileştirilmesine yönelik olarak da geribildirimler alınmıştır.

Tümsaş’ın ürettiği S-Matik Sıra Yönetim Sistemleri sayesinde eczanelerde oluşan kuyrukların ve olası sağlıksız durumların önüne geçilmesi hedeflenmiştir. Toplumsal olarak alınan önlemler doğrultusunda eczanelerde kullanılan temassız sıramatik çözümü sayesinde müşteriler, hiçbir yere temas etmeden ve sağlıksız bir kalabalık oluşturmadan işlemlerini yaptırmışlardır. Böylece hem kalabalık kuyrukların oluşması hem de hijyensiz bir ortamın oluşması engellenmiştir.

Temassız Sıramatik Sisteminin Özellikleri Neler?

Tümsaş’ın sunduğu temassız ve özelleştirilebilir sıra yönetim çözümleriyle hizmet alanındaki kalabalık sıralar ve kuyruklar yönetilebilir. Potansiyel iş verimliliğini ve hizmet kalitesini artıran çözümler aynı zamanda temassız özelliğinin getirdiği ekstra hızlı ve sağlıklı bir iş akış sürecini de beraberinde getirir.

Mevcut sistemlere entegre olabilen temassız sıramatik ile kablosuz iletişim sağlayarak müşterilerin kapalı ve sağlıksız mekanlarda uzun zaman geçirmelerinin önüne geçilirken etkili ve aktif bir süreç yaratılabilir.

Hem müşteriler hem de çalışanlar için yüksek performans, kaliteli hizmet ve hızlı işlem imkanı sağlayan temassız sıramatik sistemleri sayesinde yaratılan konforlu çalışma ortamı beraberinde yüksek verimlilik ve motivasyon getirmektedir.

Modüler ve entegre bir mimariye sahip olan sıra yönetim sistemi çözümleri ile sosyal mesafe kurallarına uygun, güncellenebilen ve entegre olabilen kapsamlı bir sistem kurulmaktadır.

Tümsaş’ın ürettiği S-Matik Temassız, standart sıramatik sistemi özelliklerinin yanı sıra gelişmiş bir teknolojiyi de barındırmaktadır. Ortak kullanım özellikleri ön planda tutularak tasarlanan sıra yönetim çözümleri temassız sensör teknolojisi sayesinde dokunmadan, elinizin hareketini algılayarak çalışmaktadır.

Sağlık ve Hijyen Açısından Kazanımlar

S-Matik Temassız kullanılarak hizmet verilen kurumlarda gelişmiş teknoloji ve sağlık öncelikleri bir arada düşünülür. Özellikle eczaneler ve sağlık kuruluşları gibi hali hazırda sağlık sorunları olan insanların kullandığı varsayılan ortamlar için temas ve kalabalık oldukça önemli sonuçlar doğurabilir.
Pandemi döneminin de etkisiyle temassız işlem yapmanın ne kadar önemli ve hayati bir anlam taşıdığı ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla özelliklerde kamusal alanlarda sağlıklı bir hizmet deneyimi sunmak bir gereklilik haline gelmiştir.
Dokunmadan işlem yapılabilen ve sıra numarası alınabilen S-Matik Temassız sayesinde hem bekleme süreleri azaltılarak kalabalık ve sağlıksız bir ortam oluşmasından kaçınılır. Hem de sosyal mesafe kuralları göz önünde tutularak temassız bir işlem süreci oluşturulur.

Neden Sıramatik Sistemini Kullanmalısınız?

Kapalı ve yoğun çalışma ortamları, kamusal alanlar, kurumlar ve bankalar gibi sıra yönetimi sürecine ihtiyaç duyan ve aynı zamanda müşterilerine sağlıklı bir ortamda hizmet vermek isteyen bütün kurumlar için fonksiyonel bir sıra yönetim sistemi oldukça önemlidir.

S-Matik sıra yönetim sistemi; müşteri tanıma, sıra yönetimi, performans yönetimi, zaman yönetimi, raporlama gibi birçok fonksiyona ve beceriye sahip kapsamlı çözümler bütünüdür.

Mevcut sisteme entegre olabilmesinin yanı sıra farklı donanım ve uygulama bileşenleriyle özelleştirilebilen bir yapıya sahiptir. Sıra yönetim sistemleri sayesinde uzun bekleme kuyruklarının önüne geçerek iş akış süreçleri optimize edilebilir. Hem personel hem de müşteriler için sağlıklı ve yüksek performanslı işlem süreçleri oluşturulabilir.